110 let SDH Plačice

V sobotu dne 9. června jsme se vydali do Plačic na oslavy 110. výročí založení místního Slavnostní nástup družstevhasičského sboru.

Organizátoři měli připravený bohatý program začínající slavnostním průvodem, kterého se účastnilo i mnoho dalších sborů s historickou i současnou technikou. Průvod vedli mladí hasiči, zásahová jednotka a členové našeho sboru v historických hasičských uniformách. V průvodu bylo možné zhlédnout 3 historické hasičské stříkačky a hasičskou techniku sborů Malšova Lhota, Plácky, Plačice, Třebeš, Březhrad. Oslav  se zúčastnil se  Hasičský záchranný sbor Hradec Králové se svojí automobilovou plošinou Bronto. Celý průvod byl doprovázen dechovou hudbou. Poté následoval proslov před hasičskou zbrojnicí a poklepání na základní kámen nové garáže, které by se měla jednotka dočkat do roka. Dále následovala ukázka historického hašení a soutěž mladých hasičů. Jednotka si také připravila ukázku vyprošťování osob z havarovaného vozu. Následovalo vyhlášení výsledků soutěže a volná zábava.