Topná sezóna je v plném proudu

 

 

Topná sezóna je v plném proudu a hasiči mají plné ruce práce u prvních požárů souvisejících s provozem spotřebičů paliv a komínů. Mezi nejčastější příčiny vzniku požárů patří podle hasičů nesprávná obsluha spotřebiče, umístění hořlavých látek v blízkosti spotřebiče, ale také špatné umístění, či instalace spotřebiče. Častou příčinou vzniku požáru bývají také jiskry z komína, nebo vznícení sazí. Nedostatečná údržba se pak podepisuje i na technických závadách komínů, kouřovodů a spotřebičů, které způsobují požáry, nebo úniky zplodin.

Sálavé teplo je pro mnoho lidí daleko příjemnější než běžné radiátory, a často si tak lidé navozují příjemnou zimní atmosféru. I při příležitostném topení je ale nutná pravidelná péče o spalinové cesty, tedy o komín. Kontrolu je třeba udělat jednou ročně a provádět ji musí výhradně kominíci. Důležité je i samotné čištění komínu. Pravidelné čistění vyžaduje také samotný krb. Nechávat popel v krbu delší dobu není dobré, protože do sebe nasává vlhkost a jednotlivé části krbu poté korodují.

Důležitý je také samotný způsob topení. Jasným znamením správného zatápění i provozu krbových kamen nebo krbu je čisté nezakouřené sklo, stejně jako komora. I ta by měla být čistá. Dehet se při správném používání kamen totiž neusazuje. 

Pamatujte na jednu důležitou zásadu – dokud v krbu nebo kamnech stále hoří palivo, je vidět plný oheň, nikdy nepřikládejte. Některé spotřebiče totiž nejsou konstruovány na to, aby se při plném provozu otevírala dvířka do topeniště. Proto vždy používejte přiměřené množství paliva a vždy přikládejte na žhavé uhlíky. Nejprve dvířka lehce pootevřete a chvilku počkejte, dáte tím prostor na vyrovnání tlaku v místnosti a v komínu. Tím zabráníte vzniku podtlaku a nedojde k úniku spalin do místnosti.