130 let hasičského sboru v Předměřicích nad Labem

Slavnostní průvod

Nejvýznamnější akce tohoto roku proběhla v sobotu 1. září, kdy jsme si připomněli 130 let od založení hasičského sboru v obci.

Naši malí hasiči

Měli jsme připravený bohatý program, který začal slavnostním průvodem obcí za doprovodu dechové hudby. V čele průvodu šli hasiči v dobových uniformách a naše historická stříkačka tažena koňským spřežením. Následovaly mažoretky SPV Předměřice nad Labem, mladí hasiči, členové sboru a zásahová jednotka. Nemohly chybět historické stříkačky z Lochenic, Starých  Hradů, Světí a parní stříkačka ze Semil. Průvod uzavírala hasičská vozidla. U pomníku došlo k položení smutečních kytic a k uctění památky obětem I. a II. světové války. Průvod pak pokračoval na písník, kde probíhaly samotné oslavy. Slavnostním nástupem byl zahájen program, starosta sboru Jan Medaš ve svém proslovu krátce připomněl historii našeho sboru a poděkoval všem, kteří se zasloužili o založení a mnohaletou práci ve sboru, všem, kteří byli ochotni pomoci druhým. Starostka obce Stanislava Marková poděkovala všem za aktivní činnost a předala sboru historickou vlajku. Pozvání přijali také hasiči z Předměřic nad Jizerou, kteří našemu sboru popřáli hodně úspěchů do dalších let a na památku nám předali skleněnou hasičskou přilbu s věnováním. Poté začala soutěž historických stříkaček, které se zúčastnilo 10 sborů. Ať už motorová, ruční či parní hasičská technika se dozajista nemusela stydět za své výkony a hlavně, že ještě i po těch dlouhých letech nezapomněla, k čemu a komu sloužila. V závěrečném vyhodnocení byly všem soutěžícím předány diplomy za umístění a upomínkové předměty. Naši muži skončili na 4. místě, ženy a děti vybojovaly poháry za první místa. Během dne vystoupily mažoretky SPV Předměřice nad Labem a Pavlína Šecová s ukázkou aerobiku. V další části programu byla pro návštěvníky připravena zábavná soutěž   o nejlepšího jezdce na elektrickém býkovi. Ta spočívala v tom, že se soutěžící měl co nejdéle udržet na tomto stroji. V kategorii mužů putovala cena za 1. místo do Sendražic, ženy nezklamaly a první místo vybojovala naše hasička Erika Bartošová. Program pak pokračoval vystoupením písničkáře Pavla Dobeše a diskotékou, na závěr byl pro návštěvníky připraven slavnostní ohňostroj.