130 let SDH Neděliště

Sbor dobrovolných hasičů v Nedělištích oslavil v sobotu 11. července již 130 let od svého založení.

IMG_7899.JPG

Program začal v dopoledních hodinách na návsi výstavou hasičské techniky, Hasičský záchranný sbor se prezentoval automobilovou vysokozdvižnou plošinou Bronto, jednotka SDH Lochenice se představila ukázkou vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozidla. Poté se slavnostní průvod s historickou technikou vydal k fotbalovému hřišti, kde proběhla další část programu. Naši nejmenší hasiči si připravili ukázku s dětskou historickou stříkačkou a s hasičským vozidlem. Představení pokračovalo ukázkami historických stříkaček v podání hasičského sboru z Plačic. Pro děti zde byla nafukovací skluzavka, kolotoč a na závěr se všichni mohli vyřádit v pěně.