140 let SDH Lochenice

V pátek 22. a v sobotu 23. června jsme přijali pozvání do sousedních Lochenic na oslavy 140 let vzniku hasičského sboru.Ukázka zásahu naší jednotky

Páteční podvečer patřil především malým návštěvníkům, kde děti soutěžily o pěkné i sladké ceny. Byla zde mimo jiné ukázka dravých ptáků, se kterými se děti mohly vyfotografovat. Po jedenadvacáté hodině za doprovodu dechové hudby vyšel lampionový průvod přes obec na místní hřiště, kde byl páteční večer zakončen ohňostrojem. Sobotní program pokračoval u hasičské zbrojnice. Návštěvníci si zde mohli prohlédnout historickou a současnou hasičskou techniku, byla zde také výstava hasičské výstroje a dobových fotografií z archívu. V odpoledních hodinách se vydal slavnostní průvod obcí na hřiště, kde byl připraven kulturní program. Členové našeho sboru v historických uniformách zde předvedli malou ukázku, jakým způsobem se v minulosti provádělo hašení požárů. Následovalo vystoupení  hradecké skupiny Lokálka. V přestávkách probíhaly ukázky vystoupení malých hasičů ze Sovětic a ukázky integrovaného záchranného systému.