Hasičský den

Po roce opět ožil obecní park v Předměřicích nad Labem. Ve dnech 8. a 9. června jsme zde uspořádali kulturní akci pod názvem Hasičský den.

20180609_111603

Páteční program byl zahájen lampionovým průvodem. Za doprovodu mažoretek s dechovou hudbou a hasičskou technikou se průvod vydal obcí. V obecním parku pak návštěvníci mohli shlédnout ohňovou show a program byl zakončen ohňostrojem. V sobotu byly pro návštěvníky připraveny různé soutěže, kde si vyzkoušeli své znalosti, dovednosti a odvahu. Následovala ukázka žonglérské skupiny, kde si všichni mohli vyzkoušet svoji šikovnost. Naše nejmenší hasičky si připravily na tuto akci taneční vystoupení pod názvem Rebelky. Všichni se už těšili na zážitkový program s kozami, kozy nám bohužel uvízly v dopravní zácpě. Proto jsme museli trochu upravit program a na řadu přišlo vystoupení mažoretek SPV Předměřice. Kozy dorazily, bohužel nastaly další komplikace, kdy došlo k výpadku elektrického proudu. Proto jsme použili naši elektrocentrálu a zážitkový program s kozami mohl začít. Aby toho nebylo málo, spustil se vydatný déšť a program musel být přerušen. Počasí se časem umoudřilo a kozy své vystoupení dokončily. Dostali jsme se ale do časové tísně a zábavný program Safari jsme museli zrušit. Následovala ukázka extrémního sportu-skateboarding, v dalším programu se představil hasičský speciál Jawa 20 a hasiči z Lochenic. Na závěr proběhlo vyhodnocení soutěže Požární ochrana očima dětí a slosování hlavních cen soutěže Nebezpečí požáru a děti, kde vítěz obdržel vstupenku na let horkovzdušným balónem.