120 let SDH Čistěves

Poslední srpnovou sobotu jsme se zúčastnili oslav 120. výročí založení hasičského sboru v Čistěvsi a 125 let od založení Hospodářské čtenářské besedy. img_1582

Celá akce začala uctěním památky obětem I. a II. světové války. Poté se průvod za doprovodu dechové hudby vydal k nové budově obecního úřadu, kde došlo ke slavnostnímu otevření. V další části programu diváci mohli zhlédnout vystoupení malých hasičů ze Sovětic a pak byla zahájena soutěž v požárním sportu „O pohár starosty“, které se zúčastnilo naše družstvo mužů. Během dne probíhala výstava historických hasičských stříkaček, ukázky techniky IZS, pro děti byla připravena nafukovací skluzavka a skákací hrad. Po ukončení soutěže proběhlo závěrečné vyhodnocení a naši muži obsadili osmé místo. Program dále pokračoval taneční zábavou.