Čekání na Mikuláše

20231209_161721Na Mikuláše a jeho družinu se většina dětí těší už od listopadu. Aby také ne, většinou jim přinese drobné dárečky a je to vlastně takové znamení, že se již pomalu ale jistě blíží Vánoce.

V letošním roce zavítal Mikuláš se svoji družinou do hasičské zbrojnice v sobotu 9. prosince. Mikuláš se nejdříve podíval do knihy hříšníků, aby zjistil, jak na tom jsou naši nejmenší hasiči. Nějaké prohřešky tam sice byly, děti ale slíbily, že se už polepší. Čertům se to sice moc nelíbilo, děti ale měly pro strach uděláno a rychle se pustily do písniček a básniček. I když těm nejmenším nějaké ty slzičky ukáply, tak nakonec všechno dobře dopadlo a Mikuláš všechny obdaroval balíčkem plným dobrot.