Cvičení na základní škole

20230929_094336

V pátek 29. září proběhlo v Předměřicích námětové cvičení, kterého se zúčastnily jednotky SDH Předměřice, SDH Lochenice a HZS Hradec Králové. Cílem tohoto cvičení byl nácvik evakuace žáků z objektu Základní školy v případě vzniku mimořádné události.

Po deváté hodině byl jednotkám vyhlášen cvičný poplach. Operačním důstojníkem HZS bylo oznámeno, že došlo k požáru ve školní družině a je pohřešováno několik žáků. Po příjezdu na místo události byl proveden prvotní zásah na likvidaci požáru, následně došlo k vyhledávání osob a poskytnutí předlékařské pomoci zraněným.

V další části programu se žáci seznámili s použitím ručních hasicích přístrojů, a jakým způsobem nehasit vznícený olej na pánvi. Děti si také prohlédly hasičskou techniku, mohly si vyzkoušet stříkání z proudnice, naučily se, jak vytvořit záchranářskou uličku, co má obsahovat evakuační zavazadlo, a zopakovaly si pravidla pro tísňová volání. Na závěr byla pro žáky připravena ukázka vyprošťování osob z havarovaného automobilu.