Dětský den 12.-13.6.2009

V měsíci červnu jsme pro děti uspořádali již 10. dětský den. Tato akce začala v pátek 12. června lampiónovým průvodem.

Dětský den Ve 21 hodin měl průvod vyjít z ul. Na Obci, jelikož ale silně pršelo, musel být začátek posunut o několik minut. V čele průvodu jelo zásahové vozidlo Nissan Patrol HZS Čepro Cerekvice nad Bystřicí, následovala hasičská vozidla Liaz CAS-25 SDH Chlum, Tatra 815 CAS-32 SDH Hoříněves a Tatra 138 CAS-32 SDH Předměřice. Další část průvodu tvořily mažoretky s doprovodem dechové hudby, členové Klubu vojenské historie společně se skupinou historického šermu Corporal v dobových uniformách  a děti s rodiči ze širokého okolí. Průvod uzavíralo hasičské vozidlo Škoda CAS-25 SDH Lochenice.  Na písníku následovalo vystoupení mažoretek, ukázka skupiny historického šermu a program byl zakončen ohňostrojem. Následující den byl zahájen sportovními soutěžemi. V další části programu děti mohly shlédnout představení Ententýky, ukázku zásahu hasičů při zdolávání požáru a také si mohly vyzkoušet své umění v pěvecké soutěži s klaunem. Následovaly ukázky bojových umění a orientálních tanců. Během dne měly děti k dispozici houpačky, kolotoč, trampolíny, nafukovací skluzavku a projížďky na poníku.  Velkou atrakcí byly pro děti také projížďky na motorových člunech. Z důvodu silného větru nemohlo dojít k seskoku parašutistů. V odpoledních hodinách proběhlo slosování soutěžních kupónů „Nebezpečí požáru a děti“ a vyhlášení vítězů soutěže „Požární ochrana očima dětí“. V literární části této soutěže dosáhla nejlepšího umístění Nikola Jamnická, která se v okresním kole umístila na 1. místě. V grafické části se nejlépe umístil Ondřej Souček, který v okresním kole obsadil první místo. Program dětského dne byl zakončen diskotékou.