Dětský den

V měsíci červnu jsme již tradičně pro děti uspořádali dětský den. Ukázka zásahu hasičů na dětském dni

Tato akce začala v pátek lampionovým průvodem obcí za doprovodu dechové hudby. Poté na písníku vystoupily mažoretky oddílu Sport pro všechny Předměřice nad Labem, představila se skupina historického šermu a program zakončil ohňostroj. Následující den jsme pro děti připravili sportovní soutěže o ceny, hudební představení „Vosa jede“, vystoupení mažoretek oddílu Sport pro všechny Předměřice nad Labem, ukázku skupiny historického šermu Corporal a seskok parašutistů. Nechyběla ani ukázka zásahu hasičů, která měla dětem přiblížit, jak se hasily požáry počátkem minulého století. Úvodní scénku si zahráli Pavel Vanický v roli sedláka a Diana Hellmannová v roli selky. Sedlák šel zatopit do pece, aby si mohli upéci chléb, neopatrností při rozdělávání ohně však došlo k požáru chaloupky. Sedlák proto utíkal pro hasiče, přičemž selka se zatím snažila uhasit oheň. To se podařilo až hasičům v dobových uniformách s historickou ruční stříkačkou taženou koňmi. V průběhu dětského dne mohly děti využít nafukovací skluzavku, kolotoč, elektrický vláček a povozit se na poníkovi. Velkou atrakcí se staly projížďky na motorových člunech a ukázka modelů vrtulníků. Odpoledne byla vyhodnocena soutěž „Požární ochrana očima dětí“, kde nejúspěšnější žáci dostali vstupenku na vyhlídkový let. Na závěr se uskutečnilo slosování soutěžních kupónů „Nebezpečí požáru a děti“. Vítěz obdržel vstupenku na let horkovzdušným balónem, kterou do soutěže věnovala První hradecká vzduchoplavební s. r. o. Hradec Králové.