Dětský den

Lampionový průvod byl zahájen od základní školy

Ani chladné počasí neodradilo děti a dospělé od návštěvy dětského dne, který letos proběhl ve dnech 1. a 2. června.

Tato akce začala v pátek lampiónovým průvodem obcí. Na písníku následovalo vystoupení mažoretek oddílu SPV Předměřice nad Labem a program byl zakončen ohňostrojem. V sobotu začal program soutěžemi o ceny jako např. střelba ze vzduchovky, faktor strachu, soptíkova cesta, liščí nora, hádej, co to je a další. V další části této akce bylo pro děti připraveno hudební představení „Cesta kolem světa“, vystoupení mažoretek oddílu SPV Předměřice nad Labem, ukázka latinsko-amerických tanců a aerobiku. Dalším bodem programu byla ukázka zásahu hasičů, kde návštěvníci mohli zhlédnout, jakým způsobem se vyprošťují osoby z havarovaného automobilu. Pozvání přijali také členové klubu Agility Hradec Králové, kteří nám předvedli ukázky výcviku psů. Program pokračoval přehlídkou modelů vrtulníků a pěveckou soutěží. Během dne měly děti k dispozici nafukovací skluzavku, kolotoč a trampolínu, v lanovém parku si pak vyzkoušely, jak jsou na tom s odvahou a obratností při jízdě na kladce nebo při překonávání lanových překážek. V odpoledních hodinách proběhlo vyhodnocení soutěže „Požární ochrana očima dětí“,  kde žáci základní školy, kteří dosáhli nejlepších výsledků, obdrželi vstupenku na vyhlídkový let. Na závěr pak proběhlo slosování soutěžních kupónů „Nebezpečí požáru a děti“, kde vítěz obdržel vstupenku na let horkovzdušným balónem.