Dětský den

Dětský den se v letošním roce poprvé uskutečnil v obecním parku ve dnech 31. května a 1. června. 

Dětský den v parku

Páteční program byl tradičně zahájen lampionovým průvodem obcí. V parku se pak představily mažoretky SPV Předměřice nad Labem a Aneta Nováková s ukázkou aerobiku. Na závěr byla pro návštěvníky připravena laserová show. Sobotní předpověď počasí se bohužel vyplnila a celý den nám propršel.  Program začal soutěžemi o ceny jako např. střelba ze vzduchovky, faktor strachu, soptíkova cesta, liščí nora, hádej, co to je a další, kde si děti vyzkoušely své znalosti a dovednosti. Pod stanem se děti podívaly na pohádku  „Prasečí slečinky“ a poté diváci zaplnili prostor kolem tanečního parketu, aby si nenechali ujít vystoupení našich mažoretek a ukázky aerobiku v podání Anety Novákové a Pavlíny Šecové. Dalším bodem programu byla ukázka likvidace požáru, kterou si připravili naši mladí hasiči. Během dne byly pro děti připraveny různé atrakce jako např. nafukovací skluzavka, kolotoč, trampolína, jízda na poníku nebo malování na obličej, v lanovém parku si děti vyzkoušely, jak jsou na tom s odvahou a obratností při překonávání lanových překážek. Pro návštěvníky také byla připravena ukázka výcviku dravých ptáků, kde se dozvěděli zajímavé informace o životě dravců. V hudební soutěži nám děti předvedly své pěvecké a taneční umění. Na závěr proběhlo vyhodnocení soutěže „Požární ochrana očima dětí“ a slosování soutěžních kupónů „Nebezpečí požáru a děti“, kde vítěz obdržel vstupenku na let horkovzdušným balónem.