Dětský den

V obecním parku se ve dnech 13. a 14. června uskutečnil dětský den.

IMG_3387

 

Páteční program byl zahájen lampiónovým průvodem obcí. V parku návštěvníci mohli zhlédnout vystoupení mažoretek SPV Předměřice nad Labem a taneční vystoupení mladých hasičů. Na závěr byl pro návštěvníky připraven ohňostroj.

 

Sobotní program začal soutěžemi o ceny jako např. střelba ze vzduchovky, faktor strachu, soptíkova cesta, liščí nora, jízda na kole a další, kde si děti vyzkoušely své znalosti a dovednosti. V pořadu pod názvem „A možná přijde i kouzelník“ se představila známá zpěvačka a herečka Světlana Nálepková se svým vystoupením pro děti. Poté následovala ukázka tance se psem, jedná se o psí sport, který spočívá v tom, že pes pod vedením psovoda provede sérii cviků v rytmu hudby. I v další části programu se diváci seznámili s výcvikem psů, který nám předvedli členové Agility klubu Hradec Králové. Naši nejmenší hasiči si připravili ukázku zásahu na hořící domeček, za kterou sklidili velký potlesk. S novým programem se nám představily mažoretky SPV Předměřice nad Labem a  naši mladí hasiči si připravili ukázku požárního útoku, který je jednou z disciplín požárního sportu. Během dne byly pro děti k dispozici různé atrakce jako např. nafukovací skluzavku, kolotoč, jízda na poníku, malování na obličej nebo lanový park, Klub vojenské historie Předměřice nad Labem se prezentoval ukázkou výstroje a výzbroje tradičních historických  jednotek z období významných válečných konfliktů od dob starověku po období II. světové války. Na závěr proběhlo vyhodnocení soutěže „Požární ochrana očima dětí“ a slosování soutěžních kupónů „Nebezpečí požáru a děti“, kde vítěz obdržel vstupenku na let horkovzdušným balónem.