Dětský den

Ve dnech 12. a 13. června jsme v obecním parku uspořádali dětský den.

IMG_7534.JPG

 

Lampiónovým průvodem obcí za doprovodu dechové hudby byl zahájen páteční program. V parku bylo pro návštěvníky připraveno vystoupení mažoretek SPV Předměřice nad Labem, taneční vystoupení mladých hasičů a ohňová show. Na závěr byl pro návštěvníky připraven ohňostroj.

Soutěžemi o ceny začal sobotní program. Pro děti byly připraveny soutěže, jako např. střelba ze vzduchovky, bumper ball, faktor strachu, soptíkova cesta, liščí nora, jízda na kole a další. Následovala ukázka výcviku psů, kterou předvedli členové kynologického klubu Věkoše.

V další části programu se představil Upír Krejčí s vystoupením pod názvem „A bude legrace“, kde se děti aktivně zapojili do celé hry.

Naši nejmenší hasiči v dobových uniformách si připravili ukázku zásahu na hořící domeček, kde byla poprvé představena dětská historická hasičská stříkačka, která byla postavena podle originálu stříkačky firmy R.A.Smekal z roku 1890.

V programu „Děti dětem“ se představil Jan Černý s kytarou, kluci Skořepovi nám zahráli skladby na dechové nástroje, mladí hasiči si připravili taneční vystoupení a ukázku zásahu, Petr Šolc a jeho skupina nám předvedli capoeiru nebo-li kapueru, což je brazilský bojový tanec s elegantními pohyby a akrobaciemi. Nikola nám roztančila děti a s novým programem se představily mažoretky SPV Předměřice nad Labem. Během dne byly pro děti k dispozici různé atrakce jako např. nafukovací skluzavku, kolotoč, jízda na poníku, malování na obličej nebo lanový park. Na závěr proběhlo vyhodnocení soutěže „Požární ochrana očima dětí“ a slosování soutěžních kupónů „Nebezpečí požáru a děti“, kde vítěz obdržel vstupenku na let horkovzdušným balónem.