Dětský den

Lampionovým průvodem byl v pátek 10. června zahájen tradiční dětský den, který uspořádal náš hasičský sbor.

IMG_0856

Za doprovodu dechové hudby a mažoretek se průvod vydal obcí. Nechyběla ani historická hasičská stříkačka tažena koňským spřežením. V obecním parku pak návštěvníci mohli shlédnout ohňovou show a páteční program byl zakončen ohňostrojem.

Následující den byl zahájen soutěžemi o ceny, kde si děti vyzkoušely své dovednosti a znalosti. Ukázkou poskytnutí první pomoci se představili naši nejmenší hasiči. V další části programu si děti mohly nechat vymodelovat z balónků různá zvířátka a mažoretky SPV Předměřice nad Labem nám předvedly své nové vystoupení.

Program dětského dne zpestřila ukázka zvířat ze záchranné stanice, kde se děti seznámily s problematikou ochrany zvířat, a v poutavém programu se dozvěděly něco o dravcích, kteří zde byli k vidění. Naše starší děti z kolektivu mladých hasičů nám předvedly požární útok, který je jednou z disciplín soutěže Plamen. Brazilským bojovým tancem s elegantními pohyby se představila skupina Vem Camara Capoeira Hradec Králové a v zábavném pořadu pod názvem Hawai si děti mohly zatančit a zasoutěžit. Během dne byla pro děti připravena spousta atrakcí jako např. obří nafukovací skluzavka, skákací hrad, projížďky na koni nebo malování na obličej.

Na závěr dětského dne proběhlo vyhodnocení soutěže Požární ochrana očima dětí a slosování hlavních cen soutěže Nebezpečí požáru a děti, kde vítěz obdržel vstupenku na let horkovzdušným balónem.