Dětský den

Ve dnech 4. a 5. června jsme pro děti opět uspořádali dětský den.Dětský den

Tato akce začala v pátek 4. června ve 21 hodin lampiónovým průvodem. Čelo průvodu tvořila hasičská vozidla Tatra 138 CAS-32 SDH Předměřice, Tatra 815 CAS-32 SDH Hoříněves a Liaz CAS-25 SDH Chlum. Následovaly mažoretky s doprovodem dechové hudby, členové skupiny historického šermu Corporal v dobových uniformách a děti s rodiči ze širokého okolí. Průvod uzavíralo hasičské vozidlo Škoda CAS-25 SDH Lochenice. Na písníku pak proběhlo vystoupení mažoretek a ukázka skupiny historického šermu. Program byl zakončen ohňostrojem a vypuštěním létajících lampionů.

Následující den byl zahájen sportovními soutěžemi o ceny. V další části programu děti mohly shlédnout hudební představení skupiny Myš a Maš, seskok parašutistů, ukázku zásahu hasičů při zdolávání požáru a také si mohly vyzkoušet své pěvecké umění v soutěži s klaunem. Poté následovaly ukázky bojových umění a orientálních tanců v podání skupiny historického šermu Corporal. Během dne měly děti k dispozici kolotoče, nafukovací skluzavku a projížďky na poníku.

V odpoledních hodinách byly pro děti připraveny projížďky na motorových člunech. Na závěr dětského dne proběhlo slosování soutěžních kupónů „Nebezpečí požáru a děti“ a vyhlášení vítězů soutěže „Požární ochrana očima dětí“. V literární části této soutěže dosáhla nejlepšího umístění Nikola Jamnická, která se v krajském kole umístila na 3. místě. V grafické části se nejlépe umístila Tereza Skořepová,  která v okresním kole obsadila druhé místo a Kristýna Srkalová třetí místo.