Hasičská fontána

V sobotu 11. září jsme se s technikou vypravili do Pardubic, kde proběhl již 8. ročník Retroměstečka.20210911_171510

Do bývalých Masarykových kasáren se sjela vojenská, hasičská a veteránská vozidla, se svým programem se představili  záchranáři, hasiči a policisté. Z vojenské techniky byly k vidění například tanky, pásová a kolová technika, včetně legendárního třítunového speciálu československé výroby Praga V3S. Dobrovolní a profesionální hasiči seznámili návštěvníky s vývojem hasičské techniky – od nejstarších koňských stříkaček přes ruční stříkačky až po nejmodernější vozidla. Na závěr sobotního programu jsme s ostatními sbory připravili hasičskou fontánu, která se uskutečnila na počest všech zdravotníků, hasičů, vojáků a ostatních dobrovolníků, kteří pomáhali v boji s covidem.