Hasičský den

Po dvou letech opět ožil obecní park v Předměřicích nad Labem. Ve dnech 24.-25. června jsme zde uspořádali Hasičský den, který byl ve znamení 140. výročí založení hasičského sboru.

20220624_203404

 

Páteční program byl zahájen projížďkami na koních, pro děti byly připraveny různé atrakce a soutěže. Následoval lampionový průvod.  Za doprovodu mažoretek s dechovou hudbou a hasičskou technikou se průvod vydal obcí. Dešťové přeháňky nám trochu zkomplikovaly program, po krátké přestávce se ale návštěvníci dočkali ohňové show a program byl zakončen ohňostrojem. V sobotu byly pro návštěvníky připraveny různé soutěže o ceny, kde si vyzkoušeli své znalosti, dovednosti a odvahu. Nechyběly také projížďky s hasičskou buginou. Ve 12 hodin proběhlo hromadné vypuštění balónků na počest 140. výročí založení hasičského sboru v Předměřicích nad Labem.  Následovala ukázka s ruční historickou stříkačkou, kde si všichni mohli vyzkoušet, jakým způsobem se hasily požáry v dávných dobách. V bubenické show si děti užily radost z bubnování, skupinovou hrou na tradiční africké bubny se v kombinaci s dupáním a tleskáním naučily vnímat rytmus a pohyb jako jeden celek. V pohádkové show nám Sněhurka připomněla mnoho pohádkových bytostí a všichni si zatančili na oblíbené dětské hity. Další část programu patřila mladým hasičům, kteří nám předvedli ukázku zásahu s hasičskou buginou. Během dne byly pro děti připraveny různé atrakce jako například dětský kolotoč, nafukovací skluzavka, lanový park nebo malování na obličej. Na závěr proběhlo slosování hlavních cen soutěže Nebezpečí požáru a děti, kde vítěz obdržel vstupenku na let horkovzdušným balónem. Počasí se nakonec umoudřilo, tak se na úplný závěr mohli všichni vyřádit v hasičské pěně.