Hasičský den

20240608_135658

Ve dnech 7. a 8. června opět ožil obecní park v Předměřicích nad Labem, kde proběhl hasičský den plný zábavy, atrakcí a soutěží pro děti. Páteční program byl zahájen projížďkami na koních, následovalo vystoupení mažoretek a lampionový průvod.  Za doprovodu mažoretek s dechovou hudbou a hasičskou technikou se průvod vydal obcí. Po ukončení průvodu se v parku představila profesionální taneční skupina Sahar s ukázkou orientálních tanců. Na závěr tohoto vystoupení si děti společně se skupinou vyzkoušely orientální tance. Následovala ohňová show a páteční program byl zakončen ohňostrojem. V sobotu byly pro děti připraveny různé soutěže o ceny, kde si vyzkoušely své dovednosti a nechyběly projížďky s hasičskou buginou. Ve 12 hodin se představily mažoretky SPV Předměřice s novým vystoupením. V další části programu měla vystoupit skupina „Dotkni se křídel“ s ukázkou dravců. Bohužel dorazila jen část skupiny, která nebyla schopna zajistit celou ukázku, proto došlo ke změně programu a děti se podívaly na artistické vystoupení. Následovala ukázka mladých hasičů z Lochenic, kteří nám předvedli vyproštění osoby z makety vozidla po dopravní nehodě. V hasičské soutěži si děti vyzkoušely, jak probíhá požární útok, kdy měly za úkol v co nejkratším čase vodním proudem shodit plechovky na podstavcích. Divadélko malé Bo se představilo se zábavným programem, kde si všichni zasoutěžili a zatančili. Během dne byly pro děti připraveny různé atrakce jako například dětský kolotoč, nafukovací skluzavka, lanový park nebo malování na obličej. Na závěr proběhlo slosování hlavních cen soutěže Nebezpečí požáru a děti, kde vítěz obdržel vstupenku na let horkovzdušným balónem. Počasí nám přálo, tak se na úplný závěr mohli všichni vyřádit v hasičské pěně.