Hrajeme hry, tvoříme, soutěžíme

Na základě přijatých opatření byla zakázaná i zájmová činnost a my jsme se opět nemohli scházet, chodit do přírody, sportovat, ani jezdit na výlety. Proto jsme se zapojili se do projektu, jehož cílem bylo představovat naše náměty a nápady, jak se vyrovnáváme se současnou situací, nebo co připravujeme apod. S pomocí sociálních sítí jsme si předávali drobné každodenní činnosti a náměty, které měly dětem zpestřit dny v nouzovém stavu a rovněž propojit hasičskou komunitu při konkrétních aktivitách.

Hra na slepou bábu

Mezi oblíbené soutěže mladých hasičů patřila hra na slepou bábu. Ta spočívala v tom, že jsme někomu zavázali oči, a ten měl po hmatu podle tvaru obličeje, délky vlasů apod. poznat, o koho jde. Vzhledem k tomu, že se v nouzovém stavu nemůžeme osahávat, poradili jsme si jinak. Každý den přidáme výřez fota někoho z mladých hasičů, a ostatní mají za úkol poznat, o koho jde. Odpovědi zasílejte přes whatsapp ve skupině hasičata.