Krásné Vánoce

Poslední akcí na závěr roku se stala vánoční besídka, kde si děti mohly připomenout blížící se svátky a s nimi spojené tradice.20191214_160836

Letos jsme si s vánočním františkem radši nezahrávali, aby to nedopadlo jako před několika lety, kdy nám vykouzlil takovou vánoční atmosféru, že v klubovně nebylo skoro vidět a před příchodem dětí jsme museli řádně vyvětrat. V sobotní podvečer tak na děti čekala svátečně vyzdobená klubovna se spoustou svíček, které ještě umocnily kouzelnou atmosféru. Pod rozsvíceným stromečkem si nejdříve každý našel dárek. Poté si děti vyráběly vánoční svícny a zdobily zvonečky. Všichni jsme si zazpívali vánoční koledy a ve hře na slepou bábu jsme po hmatu poznávali své hasičské kamarády a kamarádky. Děti také s napětím čekaly na lití olova, kde z roztaveného kovu odlitého do vody vznikly různé tajemné tvary. Na závěr jsme si popřáli  krásné Vánoce a hodně štěstí v novém roce.