Předměřičtí hasiči dostali nové vozidlo

V překrásném prostředí obecního parku v Předměřicích nad Labem proběhla v sobotu 8. června malá slavnost, mladým hasičům zde bylo předáno nové vozidlo.1-119

 

Po slavnostním proslovu a poděkování sponzorům si děti převzaly od starosty sboru hasičskou buginu. Následovala ukázka malých hasičů s výjezdem k zásahu s novým vozidlem. Se stavbou tohoto vozidla jsme začali v roce 2017. Zpočátku jsme museli vyřešit celou konstrukci tak, aby vozidlo bylo funkční a bezpečné. Vozidlo pohání čtyřdobý jednoválcový motor o obsahu 125 cm3 a výkonu 6,7 kW, převodovka je poloautomatická s třemi převodovými stupni a zpátečkou. Brzdy jsou kotoučové kapalinové dvouokruhové, sedačky jsou opatřeny bezpečnostními pásy. Vzhledem k tomu, že vozidlo budou využívat děti, je vybaveno dálkovým ovládáním. Je možné omezit otáčky motoru na volnoběh, popřípadě vypnout motor, nebo nezávisle na řidiči ovládat brzdový pedál. Vozidlo má zabudovanou plastovou nádrž na vodu a samonasávací čerpadlo o výkonu 11,3 l/min. při tlaku 0,35 MPa. Součástí vybavení jsou také hadice, savice, rozdělovač a proudnice. Maximální rychlost vozidla je 37 km/hod. a osádku tvoří řidič-strojník, velitel a 2 hasiči. Samozřejmě nechybí majáky, siréna a blikačky. Tato bugina má všechny základní funkce jako cisternová automobilová stříkačka a je jediná v ČR v hasičském provedení. Buginu se nám podařilo dokončit právě v tomto roce, kdy naše hasičská Tatra 138 CAS-32 oslaví 50 let.