Uctění památky

V neděli 19. září jsme minutou ticha uctili památku dvou hasičů, kteří zahynuli při výbuchu rodinného domu v Koryčanech dne 15.9.2021. Čest jejich památce a upřímnou soustrast pozůstalým.

20210919_11594320210919_120011

Ve středu 15. září došlo v Koryčanech ve Zlínském kraji k výbuchu plynu. Předcházela tomu rekonstrukce domu, při které bylo poškozeno plynového potrubí. Mladá dvojice z domu okamžitě přivolala hasiče.

Jako první na místo dorazila dobrovolná jednotka z Koryčan. Cisternu řidič postavil před sousední dům, celkem šest hasičů se šlo podívat do domu. Během chvíle došlo k požáru a k následnému výbuchu.

Následky celé události jsou tragické – dva hasiči Marek a Jaroslav na místě umírají, jeden z nich byl zavalen a musel být vyproštěn hasiči. Další dva těžce zraněné hasiče transportovala záchranná služba do nemocnic. Došlo zde ke zranění ještě dvou osob.