Vysvěcení historické hasičské stříkačky

Vysvěcení historické stříkačky

První květnovou sobotu se v obecním parku uskutečnila kulturní akce spojená s vysvěcením historické hasičské stříkačky.

Ta byla zakoupena v roce 2011 a v měsíci září byly zahájeny práce na její celkové rekonstrukci. Tato malá slavnost začala ve 14 hodin. O půl hodiny později do parku přijela historická stříkačka s hasičským družstvem v dobových uniformách tažena koňským spřežením. Nástupem hasičského družstva bylo zahájeno vysvěcení, které provedl farář Mgr. Marián Benko z farnosti Nechanice. Další část programu svým vystoupením vyplnily mažoretky SPV Předměřice nad Labem a Pavlína Šecová ukázkou aerobiku. K poslechu vyhrávala dechová hudba.  Na závěr hasiči předvedli malou ukázku, jakým způsobem se v minulosti provádělo hašení požárů s ruční stříkačkou.