Závod požárnické všestrannosti

Za přísných hygienických opatřeních se nakonec závod požárnické všestrannosti uskutečnil. Tato akce proběhla v sobotu 3. října v Králíkách.IMG_20201003_123931

Vzhledem ke koronavirovým opatřením neproběhlo žádné hromadné zahájení ani žádné vyhodnocení. Každé družstvo přijelo na místo konání v přesně stanovený čas, aby nedocházelo ke kontaktu s ostatními soutěžícími. Na startovní listině bylo přihlášeno celkem 36 pětičlenných družstev. Ta měla za úkol v co nejkratším čase uběhnout trať v délce 3 km a plnit disciplíny, které byly rozmístěny po celé délce tratě. Jednalo se o střelbu ze vzduchovky, základy topografie, vázání uzlů, základy první pomoci, znalosti z požární ochrany a překonání překážky na vodorovném laně. Naše družstvo starších dětí nasbíralo pár trestných bodů na vzduchovce a na topografii. S časem na trati 24.13 obsadilo krásné 12. místo.